MANIFEST

RUNFREE (nekompletní) MANIFEST

———————————————
1/ Běhej svobodně
2/ Mysli svobodně
3/ Naslouchej sám sobě
———————————————

1/ Běhej svobodně.
Běh je symbol a jeho naplnění zároveň. Běh je pohyb, který je pro lidské tělo stejně přírozený, jako chůze – běh je jeden ze základních módů naší existence. Zdá se, že naše těla byla evolucí vybavena tak, aby mohla ležet, sedět, chodit a běhat. Vzhledem k původnímu účelu (lov) nás běh dostává do spojení s naší nejzákladnější vnitřní potřebou přežít, s jádrem naší bytosti, s bytím samotným.
Oproti jiným druhům pohybu je běh opravdu sovobodný i proto, že k němu nepotřebujeme nic. Objekty, které za běhu použváme jsou dány jen společenskými konvencemi a pohodlím (oblečení), nebo marketingem (testery, gps, hrm..). Ale abychom se rozběhli, nepotřebujeme nic jiného, než sami sebe. Nezapomínejme na to!

2/ Mysli svobodně
Běh je symbolem svobody ve světě produchnutém reklamou, marketingem a podsouváním potřeb. Je fascinující, jak se za několik desítek let podařilo udělat z běhu – nejsvobodnějšího a nejčistšího druhu pohybu – stroj na peníze. Vznikl kolem něj celý průmysl, který vytváří nové a nové cesty, jak nás přesvědčit, že něco potřebujeme.
Stejně je tomu se všemi ostatními částmi našeho života. Dnešní svět nás neustále učí a nutí „potřebovat“, chtít věci a služby, které jen vytvářejí další potřeby. Díky napojení na naší nejvnitřnější podstatu nás běh může naučit myslet svobodně. Přemýšlet o svých rozhodnutích zevnitř. Nenechat se ovlivnit a dívat se s otevřenýma očma. Myslet bez billboardů.
Pokud se toto naučíme, najdeme kvalitu života, na kterou už pomalu zapomínáme.

3/ Naslouchej sám sobě.
Na ramenou jiných můžeme růst, rady zkušenějších nám mohou pomoci, ale nesmíme zapomínat, že ten nejlepší zdroj informací ssebou nosíme všude. Naše těla vědí, jak se o sebe postarat, jen je třeba jim naslouchat. I naše mysl zná cestu sama k sobě.
Běh nás může naučit, že náš organizmus a naše mysl jsou dokonalé a umí si poradit.

This site is protected by Comment SPAM Wiper.